Співак С.І’s scientific contributions

What is this page?


This page lists works of an author who doesn't have a ResearchGate profile or hasn't added the works to their profile yet. It is automatically generated from public (personal) data to further our legitimate goal of comprehensive and accurate scientific recordkeeping. If you are this author and want this page removed, please let us know.

Publications (1)


ЗАСТОСУВАННЯ БІОРЕГУЛЯТОРІВ МІКРОБНОГО ПОХОДЖЕННЯ ДЛЯ ОТРИМАННЯ IN VITRO ЛІНІЙ КАРТОПЛІ З ПІДВИЩЕНОЮ СТІЙКІСТЮ ДО ПАРАЗИТИЧНИХ НЕМАТОД
  • Article
  • Full-text available

November 2020

·

155 Reads

Faktori eksperimental noi evolucii organizmiv

Шиша О.М

·

Співак С.І

·

Циганкова В.А

·

[...]

·

Мета. Отримання в умовах in vitro ліній картоплі (Solanum tuberosum L.) сорту Вернісаж із генетично-опосередкованою стійкістю до паразитичної нематоди Heterodera schachtii на живильних середовищах МС з мікробними біо-регуляторами. Методи. В умовах in vitro дослі-джено процес органогенезу рослин картоплі на живильних середовищах МС, що містили мік-робні біорегулятори у концентраціях 25–100 мкл/л в комплексі з фітогормонами 2 мг/л БАП та 0,1 мг/л НОК. Методом дот-блотінгу визна-чали ступінь гібридизації між цитоплазматич-ними si/miРНК, виділеними з клітин рослин-регенерантів картоплі, вирощених на штучному інвазійному фоні, та мРНК нематоди. У безклі-тинній системі білкового синтезу з проростків пшениці in vitro досліджено сайленсингову ак-тивність препаратів si/miРНК, виділених із клі-тин рослин-регенераторів картовплі, на матри-цях мРНК, виділених із клітин нематоди. Ре-зультати. Дослідження, проведені в умовах in vitro, показали, що додавання біорегуляторів у концентраціях 25–100 мкл/л до живильного середовища МС у комплексі з фітогормонами 2 мг/л БАП та 0,1 мг/л НОК підвищує ефектив-ність регенераціі пагонів до 43–47 % порівняно з показниками, отриманими на контрольному середовищі МС. Встановлено зростання ступеня гібридизації до 19–38 % між цитоплазматични-ми мРНК, виділеними з клітин нематоди H. schachtii, та si/miРНК, виділеними з клітин рос-лин-регенерантів картоплі, вирощених в умовах in vitro на живильних середовищах із додаван-ням біорегуляторів на штучному інвазійному фоні. Висновки. Застосування в умовах in vitro мікробних біорегуляторів як складових компонентів живильного середовища МС сприяє під-вищенню ефективності регенерації пагонів кар-топлі та посиленню РНКі-опосередкованої рези-стентності рослин-регенерантів до паразитичної нематоди H. schachtii. Ключові слова: мікробні біорегулятори, органогенез картоплі in vitro, стійкість картоплі до нематоди Heterodera schachtii, РНК-інтерференція.

Download