Г.В. Пєвцов’s scientific contributions

What is this page?


This page lists works of an author who doesn't have a ResearchGate profile or hasn't added the works to their profile yet. It is automatically generated from public (personal) data to further our legitimate goal of comprehensive and accurate scientific recordkeeping. If you are this author and want this page removed, please let us know.

Publications (15)


Методологічний підхід до підготовки і проведення інформаційної (психологічної) операції у соціальних мережах
  • Article
  • Full-text available

June 2022

·

517 Reads

·

9 Citations

Системи обробки інформації

Г. В. Пєвцов

·

С. В. Залкін

·

О. В. Ревін

·

[...]

·

К. І. Хударковський

У статті представлений методологічний підхід до підготовки і проведення інформаційної (психологічної) операції у соціальних мережах. Проаналізовано характеристики соціальних мереж, завдання, які можуть виконуватись в ході здійснення інформаційних (психологічних) впливів за їх допомогою, фактори, що обумовлюють небезпеку впливу через соціальні мережі. Представлені етапи інформаційної (психологічної) операції в соціальних мережах, особливості визначення цільової аудиторії та формування сценарію при плануванні операції в соціальних мережах, запропонована схема аналізу цільової аудиторії. Розглянуті прийоми і технології проведення інформаційних (психологічних) операцій у соціальних мережах, зокрема використання мемотехніки, хештегів та штучного інтелекту.

Download

Методичний підхід до визначення підрозділів для здійснення протидії негативному інформаційному (психологічному) впливу противника на основі оцінювання їх спроможностей

November 2021

·

259 Reads

·

6 Citations

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України

У статті представлений методичний підхід до визначення підрозділів для здійснення протидії негативному інформаційному (психологічному) впливу противника на основі оцінювання їх спроможностей за методикою DOTMLPFI. Проаналізовано причини недостатньої ефективності протидії негативному інформаційному (психологічному) впливу на особовий склад на початку Антитерористичної операції, визначені основні завдання з протидії негативному інформаційному (психологічному) впливу. Запропоновані схема процедур планування протидії негативним інформаційним (психологічним) впливам та варіант типової групи спроможностей “Протидія негативним інформаційним (психологічним) впливам”. Наведені результати оцінювання спроможності “Аналіз та прогнозування інформаційного (психологічного) впливу противника”, що розраховані авторами.


Аналіз спроможностей оглядових РЛС РТВ щодо виявлення, супроводження та ідентифікації безпілотних літальних апаратів

September 2021

·

756 Reads

·

6 Citations

Системи озброєння і військова техніка

Проведено аналіз спроможностей існуючих на озброєнні радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України оглядових РЛС щодо виявлення, супроводження та ідентифікації безпілотних літальних апаратів (БПЛА). З урахуванням досвіду ведення бойових дій наведено максимально можливі дальності виявлення БПЛА з різною ЕПР. Показано, що радіолокаційні засоби, які перебувають на озброєнні, потенційно здатні виявляти оперативно-тактичні БПЛА в межах своїх тактико-технічних характеристик.


Методичний підхід до вибору засобу масової комунікації для здійснення інформаційного (психологічного) впливу

July 2021

·

107 Reads

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України

У статті визначені загальні тренди розвитку інформаційного простору як середовища для проведення інформаційних та психологічних операцій (впливів), представлений методичний підхід до вибору засобу масової комунікації в ході підготовки і проведення інформаційної (психологічної) операції (впливу), в основу якого покладений критерій “результат / вартість”. Для вибору засобу масової комунікації запропонована низка характеристик, які можуть бути оцінені відповідними показниками шляхом проведення опитування за допомогою спеціально розроблених анкет. Визначення узагальненого показника ефективності застосування засобу масової комунікації дозволяє обирати засіб масової комунікації, який найбільше відповідає цілям інформаційного (психологічного) впливу. Економічна складова узагальненого показника ефективності застосування засобу масової комунікації визначається, виходячи із загальної суми витрат на розробку і розміщення інформаційного контенту.


Методика проведення функціонального обстеження військової організаційної структури

October 2020

·

260 Reads

·

2 Citations

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України

Специфічні фактори діяльності Повітряних Сил Збройних Сил України вимагають пошуку нових підходів до проектування раціональної організаційно-штатної структури. Показано, що при розробці принципів і методик проектування найбільш важливим є встановлення порядку розподілу завдань між структурними складовими, їх внеску в досягнення цілей організації, а також відповідність штатної чисельності поставленим завданням (функціям). Запропоновано методичний апарат, який дозволяє здійснити наукове обґрунтування основних напрямків як вдосконалення систем управління, так і оптимізації військових організаційних структур в цілому.


Технологія “кольорової революції” як форма інформаційно-психологічної операції стратегічного рівня

October 2020

·

52 Reads

·

1 Citation

Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил

У статті представлена низка поглядів щодо визначення поняття, цілей та основного змісту “кольорової революції” як форми сучасної інформаційно-психологічної операції, наведені основні риси та особливості “кольорової революції”. Визначені основні причини виникнення “кольорових революцій” та склад їх учасників. Проаналізовано різні підходи до проведення “кольорових революцій”. Представлена технологія їх проведення, яка має три основні етапи. Основною метою першого етапу є переконання спільноти у нелегітимності влади і формування організованого протестного руху за мережним принципом. На другому етапі відбувається легалізація протестного руху. На третьому етапі, який є активною фазою “кольорової революції”, здійснюється підготовка до усунення існуючої влади. Запропонована граф-схема сценарію реалізації технології “кольорової революції”.


Методика розрахунку потреби на підготовку та спеціальне використання аеродромів цивільної авіації, аеродромних ділянок доріг, польових аеродромів

August 2020

·

337 Reads

·

2 Citations

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України

У роботі проведено аналіз сучасного стану аеродромної мережі України, визначені основні напрямки розрахунку потреби на підготовку та спеціальне використання аеродромів цивільної авіації, аеродромних ділянок доріг, польових аеродромів авіацією ПС ЗС України у ході планування та ведення операцій (бойових дій). На підставі проведених досліджень розроблено Методику розрахунку потреби на підготовку та спеціальне використання аеродромів цивільної авіації, аеродромних ділянок доріг, польових аеродромів. Розроблена методика враховує більше 20 факторів, що впливають на прийняття рішення по використанню аеродрому та велику кількість технічних параметрів. Методика включає критерій прийняття рішення про необхідність нарощування аеродромної мережі та надає можливість оцінити потрібні ресурси в грошовому еквіваленті.


Пропозиції щодо удосконалення процесу управління інформаційно-психологічними впливами в ході проведення інформаційно-психологічних операцій

August 2020

·

930 Reads

·

3 Citations

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України

У статті представлена низка практичних рекомендацій щодо удосконалення процесу управління інформаційно-психологічними впливами в ході проведення інформаційно-психологічних операцій. Запропонована модель управління інформаційно-психологічним впливом на основі моніторингу стану об’єкту впливу і корегування сценарію інформаційно-психологічної операції (інформаційно-психологічного впливу) або його складових. Представлений механізм інформаційно-психологічного впливу, який передбачає послідовне переведення об’єктів впливу (цільової групи) із одного стану до іншого. Наданий варіант складу команди інформаційних операцій, що створюється при Об’єднаному штабі Збройних Сил США, який може бути прийнятий за основу при удосконаленні структури підрозділів інформаційно-психологічних операцій Збройних Сил України.


Комбінована методика оцінювання компетентності експертів при виборі сценарію організації інформаційно-психологічного впливу

May 2020

·

768 Reads

·

1 Citation

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України

Запропонована методика оцінювання компетентності експертів при виборі раціонального сценарію прийняття рішення на організацію інформаційно-психологічного впливу (ІПВ). Подана в загальному вигляді модель вибору сценарію прийняття рішення на організацію ІПВ, яка включає в себе елементи різних методів, в тому числі методу аналізу ієрархій. Оптимізація групового рішення здійснюється на основі обґрунтованої процедури узгодження. Особливістю моделі є те, що вона враховує показник пріоритету експерта в групі, який характеризує його компетентність (важливість) в галузі інформаційно-психологічної боротьби. Окрім того, для оцінювання компетентності експертів, що здійснюють вибір сценарію, враховані нестандартні характеристики, такі як творче мислення, багатоваріантність рішень, гнучкість, здібність до абстрактного мислення, креативність. Введення показника компетентності експерта дозволяє суттєво спростити методику обробки даних групової експертизи та зробити результати її застосування більш достовірними. Також запропоновано алгоритм розрахунку мінімальної чисельності експертів для проведення експертизи об'єктів впливу.


Механізм протидії негативному інформаційно-психологічному впливу на особовий склад Збройних Сил України

March 2020

·

7,247 Reads

·

16 Citations

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України

У статті представлена система протидії негативному інформаційно-психологічному впливу на особовий склад Збройних Сил України та основні заходи, що реалізуються в її підсистемах. Взаємодію складових вказаних підсистем відображає механізм протидії негативному інформаційно-психологічному впливу на особовий склад Збройних Сил України. Запропонований механізм протидії негативному інформаційно-психологічному впливу передбачає виконання низки заходів, пов’язаних як із попередженням, так і з виявленням та усуненням наслідків впливу.


Citations (10)


... Проблематиці організації і здійснення ІПВ, планування, підготовки та практичної реалізації інформаційних (психологічних) операцій (ІПсО) та акцій, організації протидії негативному ІПВ на особовий склад та населення присвячено багато публікацій [3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22]. В них розглядається широке коло питань, зокрема: ...

Reference:

Інформаційна кампанія Російської Федерації проти України: аналітичний огляд за період з березня по червень 2023 року
Методичний підхід до визначення підрозділів для здійснення протидії негативному інформаційному (психологічному) впливу противника на основі оцінювання їх спроможностей

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України

... ненням інформаційних (психологічних) впливів та з протидією негативному інформаційному (психологічному) впливу на особовий склад і населення, розглянуті в багатьох наукових публікаціях, зокрема [7][8][9][10][11][12]. Основні інформаційні заходи інформаційної кампанії РФ проти України, що відбувались на протязі 2022 року, розглянуті в [13][14][15]. ...

Методологічний підхід до підготовки і проведення інформаційної (психологічної) операції у соціальних мережах

Системи обробки інформації

... Схожі результати досліджень наводяться в роботі [7], в якій показано, що спроможності оглядових РЛС РТВ щодо виявлення та супроводження тактичних БпЛА надзвичайно обмежені. Застосування РЛС РТВ для вирішення завдань контролю повітряного простору є недоцільним ні з тактичних, ні з економічних міркувань. ...

Аналіз спроможностей оглядових РЛС РТВ щодо виявлення, супроводження та ідентифікації безпілотних літальних апаратів

Системи озброєння і військова техніка

... Аналіз останніх досліджень і публікацій. Аналіз наукових досліджень з проблем інформаційних (психологічних) операцій (впливів) та щодо впливу інформаційних технологій на цільову аудиторію свідчить, що вони у більшості зосереджені на явищах маніпулювання свідомістю, різним аспектам проведення інформаційних (психологічних) операцій та протидії негативним інформаційним (психологічним) впливам [1][2][3][4][5][6][7][8], отриманні інформаційної переваги в інформаційному просторі, захопленні контролю над інформаційними потоками та технічних прийомах і технологіях отримання бажаного результату [9][10][11][12]. ...

Технологія “кольорової революції” як форма інформаційно-психологічної операції стратегічного рівня
  • Citing Article
  • October 2020

Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил

... Проблемі побудови ОШС органів військового управління, частин та підрозділів ПС ЗС України приділяли увагу багато науковців у своїх публікаціях та роботах. Наприклад, у [8] показано, що при розробці принципів і методик проектування найбільш важливим є встановлення порядку розподілу завдань між структурними складовими, їх внеску в досягнення цілей організації, а також відповідність штатної чисельності поставленим завданням (функціям). ...

Методика проведення функціонального обстеження військової організаційної структури

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України

... Проблемам планування, організації і проведення ІПсО, підготовки і здійснення ІПВ та протидії негативному ІПВ з боку противника присвячено багато публікацій [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10]. В них розглядається широкий спектр проблем у сфері інформаційного протиборства, зокрема: ...

Пропозиції щодо удосконалення процесу управління інформаційно-психологічними впливами в ході проведення інформаційно-психологічних операцій

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України

... 1). Її перевагами є: можливість реалізації meshтопології; функціонування в умовах наявності штучних перешкод (будівлі, рослинність); енергоефективність, що забезпечує функціонування системи в автономному режимі; можливість налаштування параметрів функціонування ІСМ під конкретну задачу, що відповідає вимогам як для стаціонарних аеродромів, так і до тимчасових майданчиків (польових аеродромів, аеродромних ділянок доріг, вертольотних майданчиків) [26]. ...

Методика розрахунку потреби на підготовку та спеціальне використання аеродромів цивільної авіації, аеродромних ділянок доріг, польових аеродромів

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України

... Аналіз останніх досліджень і публікацій. Аналіз результатів наукових досліджень з проблем інформаційного протиборства свідчить, що вони спрямовані переважно на удосконалення технологій маніпулювання людською свідомістю, різноманітні аспекти планування, підготовки і проведення ІПсО та протидію негативним ІПВ [3][4][5][6][7][8][9][10][11]. Також досліджуються чинники набуття інформаційної переваги в інформаційному просторі, на полі бою, управлінню інформаційними потоками, інтеграції різноманітних датчиків, технічних засобів і технологій для завоювання інформаційної переваги [3; 10-14]. ...

Механізм протидії негативному інформаційно-психологічному впливу на особовий склад Збройних Сил України

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України

... Аналіз останніх досліджень і публікацій. Аналіз наукових досліджень з проблем інформаційних (психологічних) операцій (впливів) та щодо впливу інформаційних технологій на цільову аудиторію свідчить, що вони у більшості зосереджені на явищах маніпулювання свідомістю, різним аспектам проведення інформаційних (психологічних) операцій та протидії негативним інформаційним (психологічним) впливам [1][2][3][4][5][6][7][8], отриманні інформаційної переваги в інформаційному просторі, захопленні контролю над інформаційними потоками та технічних прийомах і технологіях отримання бажаного результату [9][10][11][12]. ...

Методичний підхід до формування сценарію проведення інформаційно-психологічного впливу на осіб, що приймають рішення
  • Citing Article
  • February 2019

Системи обробки інформації

... Кінцевою метою інформаційного протиборства стає завоювання і утримання інформаційної переваги над противником (конкурентом) [див. зокрема: [2][3][4][5]. ...

Планування інформаційно-психологічної операції на основі реалізації циклів Бойда
  • Citing Article
  • January 2019

Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України